Opravdu nevšední zážitky z fóra časopisu Score

18. březen 2012 | 23.54 |

Jsem už hodně let členem tak trochu skomírajícího fóra časopisu Score (vydavatel Omega Publishing Group, s.r.o) věnujícímu se počítačovým hrách. Nejsem až tak úplně věrnou ovečkou, mám dlouhé přestávky v návštěvnosti a pokud zrovna fórum navštěvuji, přispívám většinou do pár místností. A právě nedávno jsem se zase na čas vrátil a nutno říci, že se skoro nic nezměnilo. Vládnou zde stále ti samí samolibý jedinci a ten kdo se neztotožňuje s jejich názory a stylem, je prostě ovečkou černou. Nevím samozřejmě jak jsou na tom v reálném životě, ale jejich snahy se prosadit za každou cenu na tomto bohem zapomenutém fóru u mě spíš vzbuzují úsměv a někdy i soucit. Ne opravdu bohy se nestanou. Zkrátka se je snažím spíš ignorovat a na jejich dětinsko stupidní věci nereagovat. Ne ovšem každý se s tím dokáže srovnat a většina nových uživatelů je většinou hned nebo po čase doslova vyštvána. Ano návštěva fóra počítačového časopisu Score je pro některé poněkud šokujícím zážitkem:) A tím by mohl tento příběh skončit, ale není tomu tak.

Na fóru jsou totiž i samozřejmě administrátoři a pokud se oproti své podstatě práce aktivně zapojí do bezdůvodného šikanování na přání již výše zmíněných lidiček, tak je asi něco hodně špatně. Zkrátka jednoho krásného dně (ve skutečnosti bylo ošklivě:) jsem se nemohl přihlásit do svého účtu. Nejdříve jsem předpokládal, že je něco s fórem, ale po přihlášení do náhradního účtu jsem zjistil, že nikoliv. Můj účet CyberMageFroll byl některým z administrátorů změněn na CyberSlowPoke (viz. obrázek 1) a byla mu i změněna ikona. Ano možná vám to přijde směšné, ale až vám někdo takto někdo záměrně zlikviduje účet už se tomu tak smát nebudete. A ano, možná vám to přijde malicherné, ale já nevidím jediný důvod proč do sebe zcela bezdůvodně nechat kopat a urážet od člověka, kterého naprosto vůbec neznám a on nezná mě. CyberMageFroll je můj tradiční nick, který používám všude po internetu a nechápu jak si vůbec nějaký administrátor může někde dovolit s mým účtem takto manipulovat a to ještě za účelem aby se zavděčil ostatním a pobavil je na můj úkor. Teď si možná říkáte, tak jsem si vylil srdéčko a že by mohl být už opravdu konec. Ale stále není tomu tak.

Proti tomu to jednání jsem se samozřejmě ohradil (viz. obrázek 2). Jedinou reakcí administrátorů bylo přejmenování mého náhradního účtu CMF 2 na CyberUMadFroll? a přidáním ikony "čurákohlavy". Je pravda, že toto fórum je v mnoha ohledech tak trochu volnější, ale jsou i meze, které by překračovány být neměli a administrátor by se neměli snižovat k takovým to urážkám uživatelů. Jedinou písemnou reakcí bylo sdělení jednoho z nich, že on za tím nestojí. To je opravdu trochu chabé, zdá se, že ani jedem administrátor není ani chlap, aby se tomu postavil čelem a alespoň své poněkud nepochopitelné jednání vysvětlil či napravil. Rozhodl jsem se proto napsat tento článek a obeslal jsem i s otázkami přímo redakci časopisu Score, protože jim toto fórum na jejich doméně patří.

Asi jsem otázky neformuloval příliš šťastně a taky proč by měli odpovídat každému, kdo chce napsat nějaký článek. Takže to zkusím znova až s tímto hotovým článkem o jejich fóru a vlastně i jejich časopisu. O tomto problému co nastal tedy ví, ale jak se zdá, nechává je to zcela chladným. Proč taky že, tiskárny nestačí jejich časopis chrlit a lidi se o něj na stáncích doslova perou. Takže co se starat o nějaké jejich téměř zapomenuté fórum a své čtenáře.

A co na závěr? Nevím, ale už asi stárnu, do důchodu daleko a mládí v, no však víte kde. Internet byl vždycky plný podivných individuí a klidně mě můžete považovat za jednoho z nich. Byl ovšem vždy i plný nenávisti, záště, urážek, lidiček co si na něm léčí své komplexy z reálného života. S tím se mnoho dělat nedá, ale je velmi smutné, když se k nim připojí i lidi, kteří by naopak měli být, jak se říká na druhé straně barikády. Proč by lidi na sebe nemohli být trochu slušnější a k sobě tolerantnější? Já vím, že internet svou zdánlivou anonymitou svádí k tomu být arogantní, povýšený nebo jen zkrátka sprostý hulvát. Ale zkuste se zamyslet, jestli by jste to samé řekli nebo udělali někomu, komu by jste se pak museli podívat přímo do očí.

Vyjádření provozovatelů a majitelů fóra (zasláno na basta@omegagroup.cz): 0


  Jak se dalo čekat naprostá nula. Kdyby to bylo nějaké soukromé fórum, tak to neřeším, ale u fóra počítačového časopisu bych čekal, že to alespoň dají do pořádku. Zjevně se stále na rozdíl ode mě velmi baví, takže já jsem se tedy aspoň nuceně zabavil na chvíli při psaní tohoto článečku.

pridej.cz

Obrázek 1

podvod2

Obrázek 2

score1

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 4.41 (22x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny